Realizowany w okresie 01.02.2020 r. do 04.03.2020 r. Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników szkolenia wiedzy i umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania pracy w zawodzie kosmetyczki.

Po ukończeniu kursu uczestnik powinien umieć:

  • diagnozować stan skóry twarzy i ciała na podstawie badania organoleptycznego
    i przeprowadzonego wywiadu, zgodnie z zasadami postępowania kosmetycznego;
  • zastosować aparaty i lampy kosmetyczne zgodnie z  przeznaczeniem;
  • wykonywać zabiegi pielęgnacyjne na dłonie oraz podstawowy manicure;
  • wykonywać zabiegi pielęgnacyjne na twarz dostosowane do potrzeb skóry, stosując odpowiednie preparaty lecznicze i pielęgnacyjne oraz aparaturę;
  • udzielać porad z zakresu pielęgnacji skóry twarzy i ciała w domu.

Realizowany w okresie 29.05.2020 r. do 30.06.2020 r. Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników szkolenia wiedzy i umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania pracy w zawodzie kosmetyczki.

Cel kursu

Poznawanie i rozwijanie umiejętności wykonywania zabiegów kosmetycznych. Uczestnik zapoznaje się zasadami funkcjonowania salonów kosmetycznych, poznaje warsztat pracy kosmetyczki oraz urządzenia wykorzystywane w zabiegach. Uczestnik poznaje środki kosmetyczne wykorzystywane w zabiegach oraz liczne zabiegi pielęgnacyjne ciała. Dzięki kursowi uczestnik potrafi profesjonalnie wykonywać manicure i pedicure, robić hennę brwi i rzęs oraz korygować brwi, wykonywać masaż klasyczny twarzy szyi i dekoltu. Kursant potrafi wykonywać nowoczesne zabiegi pielęgnacyjne jak peeling kawitacyjny, jonoforezę, sonoforezę, darsonwalizację. Potrafi wykonywać zabieg depilacji oraz zabieg przekłuwania uszu. Uczestnik potrafi również wykonywać makijaż dzienny i okolicznościowy.

Kurs trwał 60 h uczestniczyły w nim łącznie 4 osoby. Warunkiem ukończenia szkolenia była obecność na nie mniej niż 80% godzin zajęć. Szkolenie zakończyło się nabyciem kwalifikacji zawodowych i wydaniem zaświadczeń oraz certyfikatów.